krzewy biedronka

krzewy biedronka

Korzyści z terapii CPAP bezdechu sennego i chrapania

Bezdech senny jest częstym schorzeniem snu doświadczonych przez mężczyzn i kobiety do dziś. Charakteryzuje się głośnym chrapaniem, zaburzeniami snu i duszność podczas snu. Jest on spowodowany zablokowaniem lub zwężeniem drogi powietrznej, gdy gardła lub języka mięśnie stają się zbyt zrelaksowany podczas snu.

Najczęstsze objawy bezdechu sennego są przeżywa dzień zmęczenie, bóle głowy, utrata masy ciała lub przyrost. Nieleczony, pacjent może cierpieć na zaburzenia rytmu snu, zawał serca, wysokie ciśnienie krwi i cukrzyca.

Istnieje wiele sposobów leczenia tej choroby. Korzystanie sztywniejsze poduszki, spanie na boku, a nie na plecach, i mając głowę podwyższone w łóżku pomoc zapobiegać bezdechu sennego w łagodnych przypadkach. Pobyt z dala od alkoholu i papierosów przed snem pomaga również.

Spróbuj jeść lekkie przekąski około godziny przed snem, aby pomóc Ci zasnąć łatwiejsze. Bądź ostrożny, choć nie jeść tuż przed spać, bo tendencja jest jedzenie, aby przysunął się do przepony i blokuje powietrze z przechodzącej.

krzewy biedronka

Najczęstszym sposobem leczenia bezdechu sennego jest terapia CPAP. Jest ona również uważana za najbardziej skuteczną nieinwazyjne leczenia bezdechu sennego. CPAP oznacza ciągłego dodatniego ciśnienia powietrza. Polega ona na użycie maski i urządzenie, które dostarcza ciśnienie powietrza.

terapia CPAP działa poprzez ciągłe ciśnienie powietrza do kanału powietrznego cały czas śpisz. Ciśnienie powietrza działa, aby zapobiec zapadaniu przejście powietrza, podczas gdy śpimy i przechowywany jest na tyle niska, aby nie przeszkadzać w procesie oddychania, ale na tyle wysokie, aby skutecznie zmniejszyć bezdechu sennego.

Mając maskę i posiadające ciśnienie powietrza jest pompowana do organizmu podczas snu trwa trochę przyzwyczaić. Gdy zaczynasz z terapii CPAP, spróbuj zastosować maskę podczas wykonywania innych czynności, takich jak czytanie czy oglądanie telewizji, które pomogą Ci się do tego przyzwyczaić. Ponadto, upewnij się, że maska ??pasuje do Ciebie prawidłowo więc nie przecieka.

Istnieją również pewne zagrożenia i skutki uboczne w trakcie terapii CPAP. We wczesnych etapach leczenia, pacjent staje się podatny na wyraziste sny i koszmary. Inne skutki uboczne to suchość lub ból gardła, odciążenie nosa, katar, chrapanie i wzdęcia brzucha. To jest normalne, aby czuć się trochę zawroty głowy rano budzisz się przy pierwszym użyciu terapii CPAP.

W zależności od osoby, skutki uboczne mogą podporządkować sobie po jakimś czasie, ale nawet z korzyści płynących z terapii CPAP, niektóre osoby mają trudności z przystosowaniem się do spania z tego urządzenia.

- autor artykułu